Усі «за» та «проти» при виборі типу тримера

Вибір тримера


Процес вибору необхідної моделі тримера, може бути значно полегшений при наявності знань його особливостей, а також слабких і сильних сторін кожного типу цієї техніки.

Тримери поділяються на кілька видів, які виразно відрізняються один від одного, а також мають свої плюси і мінуси. Залежно від властивостей кожного з них залежатиме і головна область їх застосування.

Коси поділяють на 3 типи:

акумуляторні
електричні тримери (електрокоси)
бензинові тримери (бензокоси, мотокоси)

Навіщо потрібен акумуляторний тример?

У першу чергу, акумуляторний тример виключає головні недоліки електрокіс - необхідність використання мережних подовжувачів і електрозалежність. 

Купуючи цей вид тримера, у вас буде можливість косити не дуже густі трав'яні зарості в умовах відсутності електричного струму.Зауважимо, що тримери цього типу відрізняються найнижчим рівнем вібрації і шуму серед інших. 

До його недоліків багато власників відносять малопотужність, довгий час підзарядки батарей і короткий період використання на одній зарядці. 

Двигун у всіх моделей акумуляторних кіс має нижнє розташування і як ріжучий елемент, найчастіше, використовують тільки волосінь. Невелика потужність мотора дає можливість обробки даним тримером тільки невеликі ділянки тонкостеблової рослинності.

На одній батареї тример працює приблизно 20-40 хвилин, це залежить від інтенсивності використання, а період її повторної зарядки може досягати доби і більше. Ці моделі підійдуть, при невеликому обсязі робіт на вашій ділянці і частотою використання тримера більше одного разу на два-три дні. 

Цей вибір виправдовується, якщо ви плануєте косити траву не часто і в мінімальних кількостях.

Чому обирають електрокосу?

Тримери, які працюють від електромережі, частіше відносяться до побутового класу, за рідким виключенням. 

Головним робочим вузлом у них є електромотор.За місцем розташування виділяють моделі з нижнім кріпленням мотора і з верхнім.

Перший варіант зустрічається найчастіше. У якості його незаперечних переваг - здатність працювати з вологою рослинністю (після дощу, в росі ). Як правило, його застосовують на досить потужних електрокосах.

У випадку з нижнім розташуванням, мотор знаходиться в безпосередній близькості від обертання головки з волосінню. Це надає інструменту збалансованість, яка дозволяє працювати їм довгий час без втоми, а ще, дане розташування робить доступним управління тримером однією рукою.

Поєднання нижнього розташування електродвигуна з телескопічною штангою надає транспортуванню такої коси особливого комфорту.

У порівнянні з бензиновими моделями, форма самої штанги для електричних моделей не є принциповою, в силу малої потужності їх двигуна.

При виборі варто враховувати, що в безредукторних примірниках із зігнутим валом, рух від мотора до обертаючої голівки передається за допомогою сталевого троса. А це не так надійно, ніж у випадку застосування прямої штанги з редуктором.

В даному випадку, обертальні рухи від мотора йдуть до голівки тримера за допомогою вала, який розташований всередині штанги. Не забувайте про цей факт при виборі електричного тримера.У чому їх перевага?

Всі електрокоси відомі своєю невеликою вагою (порівняно з бензиновими ).

Цей плюс буває визначальним при виборі тримера. Так як працюючи на садовій ділянці, ми турбуємося про легкість і простоту використання тримера, щоб можна було виконувати їм роботу з мінімальними фізичними витратами.

Важкою мотокосою, важко працювати тривалий час, без певних навичок, в той час як електротример дає можливість будь-якому користувачеві косити їм тривалий час, без спеціальної фізичної підготовки. Навіть жінка може користуватися таким апаратом.

Часто, для косіння трави та дрібного чагарнику на своїй території вибирають ранкові або вечірні години. Тоді, ви зможете по гідності оцінити ще одну з переваг електричного тримера - безшумну роботу.

Досягти повної відсутності шуму від роботи електромотора, не вийде, а зробити його рівень значно меншим, ніж у бензинових тримерів, можливо. Знижений рівень шуму дає можливість використовувати інструмент в будь-який час доби, без побоювання будь-кому перешкодити. І самому власнику приємно працювати « тихим» інструментом без навантаження на органи слуху.

Найчастіше в електричних косах як ріжучий елемент використовують нейлонову волосінь, змотану на бобіни.

Вона може мати автоматичну, напівавтоматичну або ручну подачу, це залежить від виду та моделі тримера. Це важливо враховувати вибираючи інструмент.

Завдяки своїй зручності, економії робочого часу і безпеки, самостійна подача дроту, без вашої участі, кращий варіант.

У деяких виробників, найпотужніші представники цього типу тримерів, крім волосіні, оснащуються пластиковими або металевими ножами і дисками.

Завдяки використання як джерела енергії електричної мережі, робить дані пристрої екологічно чистими. Сьогодні цим фактам приділяється все більше і більше уваги. Електричний тример зберігає здоров'я власника і оточуючих його людей, так як не забруднює атмосферу продуктами згоряння палива.

Недоліки які ми помітили

Крім всіх переваг, в електротримерах є й недоліки. Першим є залежність від електричного джерела живлення.

Є струм - працюємо, немає струму - цей вид кіс абсолютно даремний.

Як правило, довжина електричного дроту в усіх тримерах невелика. Щоб збільшити площу робочої зони, потрібно використовувати мережеві подовжувачі.

Так можна пошкодити кабель працюючим триммером за необережністю, а також є варіант, що вам все ж не вистачить довжини подовжувача для обробки необхідного ділянки.

І плюс до цього, вам потрібно буде постійно протягувати електрошнури за собою. Подовжувачі застосовують тільки при сухій рослинності і невеликій вологості, не дивлячись на їх гідрозахист, а це, обмежує діапазон використання тримера.

Електрокосі потрібно більше зупинок у роботі, ніж бензиновим аналогам.

Але незважаючи на ці незручності використання, електричні моделі тримерів - дуже популярний інструмент для саду, особливо в побуті.

Це і підрізання рослинності вздовж стін, і підстригання газонів і клумб, стежок і парканів, і надання форми невеликим трав'янистим насадженням. На додаток, деякі моделі можна постачати спеціальними насадками, які дозволяють виконувати їм функції культиватора, садових ножиць або кусторіза.

Бензокоси - вибір потужності

Мотокоси це група тримерів, яких характеризує велика потужність, висока продуктивність, мобільність і універсальність. 

За видом основного робочого вузла, а це двигун внутрішнього згоряння, виділяють:

двотактні – володарі високого рівня шуму, вимагають використання спеціальної бензомасляной паливної суміші, їх вихлопні гази містять велику кількість шкідливих речовин;

чотиритактні – бензин і масло заливаються окремо, а тому немає необхідності готувати суміш, мають меншу швидкість зносу внутрішніх вузлів, не такі шумні, економічніші у витраті палива.

І так, двигун розташований у верхній частині агрегату. 

Але, деякі виробники пропонують тримери даної моделі з окремо винесеним двигуном, який розташовується в спеціальній сумці за спиною людини яка косить.При покупці можна зустріти моделі, і з прямим валом, і з вигнутим. Прямий вал з редуктором є надійнішим і переважнішим при підборі. Найчастіше агрегати з такою штангою використовуються при обробці складного рельєфу, зрізанні густих заростей товстостеблової рослинності і дрібного чагарнику, а для роботи на рівних ландшафтах призначені моделі з вигнутим валом.

Незаперечні «плюси»

Висока потужність двигуна цих кіс, робить їх предметом купівлі при необхідності виконання великих обсягів роботи, наприклад, для заготівлі сіна. А також, бензотример дуже зручний при догляді за газонами та присадибними ділянками.

Тільки об'єм паливного бака бензотриметра, буде обмежувати час його роботи.

Експерти рекомендують робити перерви при експлуатації, щоб дати двигуну охолонути. Це істотно продовжить загальний термін амортизації вашої мотокоси.

На бензинових косах, як і на електричних, можна зустріти кілька видів рукояток приєднаних до штанги. Для важких бензинових агрегатів переважно вибирати Т -подібні. Вони більше дозволяють імітувати рух звичайної коси, а також контролювати хід бензокоси двома руками. Широке застосування знаходять і D- образні і J- образні рукояті.

Бензинові тримери можна використовувати при будь-яких погодних умовах. Їх можна використовувати в похмуру погоду з підвищеною вологістю і туманом, косити мокру траву після дощу або в росі.

До цього інструменту можна приєднувати моделі різних насадок, в цьому його універсальність. Таке маніпулювання, в умовах придбання додаткового обладнання, дасть Вам можливість мати у своєму розпорядженні не тільки тример, а й кущоріз, і снігоприбирач, і культиватор і т.ін.

Деякі «мінуси»

Що про недоліки, то тут всього кілька фактів.

Бензинові моделі важчі, ніж акумуляторні або електричні. Тому, варто купувати примірник з оснащеним зручним плечовим ременем для підвішування і фіксації бензокоси на потрібному рівні.

Як ми і згадували, обсяг бензобака впливає на час безперервної роботи, але при цьому, робить його розмір більше, призводить до збільшення загальної ваги моделі. Вони більш шкідливі для навколишнього середовища ніж інші аналоги, через наявність вихлопних газів від згоряння палива. Але світові виробники працюють над цим, впроваджують в свої моделі нові системи для зменшення цього негативного впливу.

Бензиновий тример - обладнання професіоналів. Догляд за приватними газонами, сінокіс і додання потрібної форми клумбам, робота в парках і садах, очищення ділянок від трав'яного «сухостою» та багато іншого.

У кінці ми хочемо відмітити

Ця стаття написана, для полегшення вашого вибору такого садового інструменту як тример. 

Ми постаралися надати всю необхідну і важливу інформацію, але якщо у вас є запитання по тому, який тип цього обладнання вибрати, Ви завжди можете задати їх нашим кваліфікованим менеджерам.

 Вибрати та купити мотокосу, Ви можете у нас на сайті у розділі МОТОКОСИ.

Поділитися з друзями:
Каталог