Поради при виборі дрилі.

Дриль - дуже корисний інструмент. Її використовують для свердління отворів в різних матеріалах, розмішуванні будівельних розчинів і сумішей, в роботі з кріпленням (гвинти, шурупи). Дрилі застосовують у будівельних роботах різного ступеня складності, при проведенні капітальних і поточних ремонтів, в автомобілебудуванні, в дерево-і металообробці, а також у прокладанні доріг і комунікацій в меблевому виробництві та багатьох інших галузях.

Вибір категорії дрилі

Є дві основні категорії дрилей:

побутові
професійні

Вибір дрилі залежить від обсягу, виду та періодичності робіт. Проміжний - клас напівпрофесійних агрегатів, який, виділяють не всі виробники. Це техніка призначена для побутового використання, володіє міцністю і збільшеним ресурсом роботи. Вона не призначається для використання на кожен день в комерційних цілях, бо не витримає великого навантаження. Але показує результати рівня профі-класу при неперіодичному застосуванні.Побутові дрилі

При виборі дрилі для нечастого використання вдома, краще зупинитися на побутовій дрилі. Основний упор у ній зроблений на багатофункціональності і ергономіці, в той час як в професійних інструментах це потужність і стійкість до зношування. Однією і тією ж моделлю побутової дрилі можна не тільки насверлити отвори, але і загвинтити або вигвинтити шурупи, болти і гайки, провести роботи з довбання матеріалів середньої щільності, наприклад пісковика, штукатурки, гіпсокартону.

Побутову дриль не рекомендується використовувати довгий час без перерви, так як інструмент перегрівається. До позитивних властивостей цих дрилів відносять компактність, низький рівень вібрації і шуму. Також плюсом дрилів побутового класу є невелика ціна в порівнянні з напівпрофесійними і професійними моделями.Професійні дрилі 

Тип дрилі Потужність
(Вт)
Швидкість обертання      (об/хв.) Крутний момент (Н·м) Частота удару (уд/хв.) Вага (кг)
Безударна
230-1800
470-4500
-
-
0,9-7,5
Ударна
420-1400
300-3250
-
5000-62000
1,2-5,5
Дриль-шуруповерт акумуляторний
-
230-2100
2-80
-
0,3-5,2
Углова
350-810
1100-2300
-
-
1,5-4,3
Дриль-міксер
620-1400
550-2000
28-105
-
2,8-7,5
Дриль для алмазного свердління
1150-2500
900-4600
-
-
5,4-12,4

Професійні дрилі відрізняються від побутових тим, що їх можна використовувати довгий час, до десяти годин щодня. Щоб двигун не перегрівся, через 40-45 хвилин безперервної роботи варто робити 15 хвилинну перерву. Матеріал, з якого виготовлені дрилі професійного класу, якісніше, а це надає інструменту надійності. Майже всі професійні дрилі мають функцію удару. 

До вузькоспеціалізованих дрилів відносяться:

алмазного свердління (для виконання отворів в особливо міцних матеріалах з використанням алмазних коронок для свердління)
углові (для роботи в важкодоступних місцях)Одночасно як побутовими, так і професійними можуть бути:

акумуляторні дрилі-шуруповерти (з функцією шуруповерта на автономному живленні)
безударні (класичне свердління)
дрилі-міксери (для розмішування лакофарбових виробів і будівельних сумішей)
дрилі ударні (свердління з ударом)

Энергоживлення

Від виду виконуваних робіт залежить тип енергоживлення дрилі. Бувають мережеві дрилі з електроживленням від мережі зі змінним струмом, а також акумуляторні дрилі з автономним електроджерелом у вигляді акумуляторів різних типів.

Плюс мережевих дрилів в тому, що немає необхідності постійної зарядки акумулятора і її мінус в тому, що робоча зона обмежена, її необхідно переміщати за собою, в процесі роботи, а електричний дріт з подовжувачами і обов'язковою наявністю постійного джерела струму.

Там де немає доступу до розеток незамінні акумуляторні дрилі, де необхідно часто переміщатися по робочій зоні. Вибираючи цю дриль, звертайте увагу на хімічний склад акумулятора, потужність, ємність, кількість робочих циклів, його вагу і розмір.Необхідні технічні характеристики

Важливим показником при виборі інструмента вважають потужність. Від неї залежить кількість обертань шпинделя і інтенсивність впливу на матеріал. Також серед важливих показників - діаметр свердління в дереві, металі. За даними характеристикам судять про сферу використання інструменту. При виборі, порівняйте «можливості» - тобто максимально допустимий діаметр свердління, з «потребами» - передбачуваним об'єктом роботи (метал, дерев'яні заготовки, ДСП і тд). Виходячи з цього, рекомендують і підбір оснащення.

Крім головних технічних характеристик, існує багато додаткових показників і опцій для кожної серії дрилів, наприклад:

► наявність удару
► швидкозажимний патрон
► декілька швидкостей
► реверс (зворотного ходу свердла)
► регулятор обертівВибір виробника

Різні виробники спеціалізуються на різних категоріях дрилів. Metabo, DeWalt, HILTI - це в основному виробники, професійних моделей. Bosch, Makita, Hitachi, Чорний & Decker мають широкий вибір інструменту для побутового застосування. Російські виробники Інтерскол, Витязь теж мають ряд надійних і функціональних дрилів.

Різні фірми виробляють і збирають інструменти в багатьох країнах світу. Сьогодні існує думка про низьку якість товарів, які виробляються і збираються в Китаї, Малайзії та інших країнах Південно-Східної Азії. Дешева робоча сила в цих країнах дає можливість знизити кінцеву ціну товару для споживача, при цьому контроль якості товару такий же як на заводах, розташованих в Європі чи Північній Америці.

При виборі дрилі того чи іншого виробництва завжди дивіться на наявність гарантійних зобов'язань. Варто знати, що гарантійне обслуговування покриває тільки заводський брак, тому для довгої і безвідмовної роботи інструменту необхідно знати і дотримуватися правил експлуатації та зберігання.
 Оснащення

Купуючи дриль потрібно відразу подбати про витратні матеріали і оснащення:

► свердлах
► бітах
► коронках
► міксерних насадках
► обмежувачах глибини
► подовжувачах
► наполегливих рукоятках
► захисних окулярах та навушниках, рукавичках

Оснащення, яке бере участь у технологічному процесі (коронки, біти, свердла, насадки), доцільніше купувати одночасно з дрилем.

 Вибрати та купити дриль, Ви можете у нас на сайті у розділі ДРИЛІ.

Поділитися з друзями:
Каталог