Вибір анемометра. Порівняння приладів.

Сьогодні все актуальніше стає питання створення та підтримки комфортних умов на робочих місцях в офісах, а особливо на спеціалізованих виробництвах і підприємствах, де навіть невелике відхилення від норм швидкості руху повітря веде до згубних наслідків. Наприклад, дуже суворі вимоги до вентиляційних систем на птахофабриках: найменше порушення цього параметра буквально через 2-3 години веде до масової загибелі птахів і, в підсумку, до великих збитків, а це, природно, неприпустимо. Також особливі вимоги для робочої зони: по ГОСТ 12.1.005-88 і СанПіН 2.2.4.548-96 швидкість руху повітря не повинна перевищувати 10-50 см / с (показник повинен визначатися з точністю 5 см / сек).Само собою, звичайна людина не може визначити відповідність умов цим вимогам без використання спеціальних інструментів - анемометрів. Вони можуть видавати результат з погрішністю до 0,1 м / сек, а це дуже важливо при спорудженні повітроводів в будівлях.

Види приладів

Класичним зразком є чашечний анемометр — «Прабатько» всіх сучасних. Він являє собою невеликий прилад який має 4 півсфери на осі, які з'єднуються з вимірювальним механізмом. Принцип його дії досить простий: потрібно підрахувати кількість обертів лопастей, які робляться за заданий час. Отримане значення це відстань і його потрібно розділити на час, за який відбувався замір, таким чином і вираховували швидкість вітру. Само собою, дані виходили приблизними, і розрахунки не були точними. пізніше з'явилися індукційні анемометри, оснащені електронним тахометром. Це дало можливість отримувати дані про швидкість і напрям потоку відразу, без зайвих обчислень.


Якщо раніше асортимент анемометрів обмежувався тільки чашковими, то зараз дізнатися, який прилад краще всього підійде, буває важко. Щоб зробити цю задачу легше, в першу чергу, радимо звертати увагу на те, для чого він буде використовуватися і в яких умовах.Сьогодні дуже популярні анемометри з крильчаткою. Іноді вони  називаються «лопастний» або «мельничний» анемометр.


На осі цього пристрою кріпиться вентилятор (крильчатка), з дуже малою масою, моментально (за кілька мілісекунд) реагує на потік повітря і відображає всі зміни в русі. Всі моделі оснащуються зондом, який поміщається в повітропровід, що забезпечує високу точність вимірювань, яка особливо важлива при установці систем кондиціонування. Ці прилади довговічні. Як правило, виробники використовують ударостійкий пластик, тому їм не страшні механічні ушкодження. 

Ці анемометри підійдуть працівникам ЖКГ і фахівцям які монтують системи обігріву та кондиціонування.


Також у попиті анемометри стік-класу. Ці пристрої не мають обертових елементів всередині. Дані обчислюються за результатом охолодження повітрям розжареної вольфрамової нитки і її опори. Тут і друга назва – термоанемометри.

Вони стануть в нагоді тоді, коли повітряний потік містить різні домішки, наприклад, пил або пісок. А також, саме їх варто вибрати для визначення герметичності дверей і вікон. 

Всі анемометри працюють від пальчикових або акумуляторних батарей, які легко замінити або підзарядити.Важливі технічні характеристики анемометра

Дуже важливо підібрати прилад грамотно, параметри якого відповідають поставленим задачам. Наприклад, якщо для перевірки вентиляційної системи у виробничому цеху де велика кількість шкідливих виділень в повітрі, буде обраний анемометр з високою похибкою вимірювань (більше 5%), то як результат система вентиляції на виробництві не впорається із забезпеченням безпеки здоров'я людей (через неточний результат), а це призведе до негативних наслідків. 

Найголовніша характеристика - діапазон виміру швидкості повітря.


Якщо розмова про конструювання систем кондиціонування, то оптимальним є прилад, розрахований на інтервал від 0 до 10 м / с. На нашому сайті такі моделі представлені термоанемометром стік-класу Testo 405-V1.
Це міцний, надійний прилад, який відмінно підійде для використання бригадами, що займаються монтажем та діагностикою кліматичної техніки. Він здатний вимірює швидкість і температуру потоку, а на екран можна вивести інформацію про мінімальні, середні і максимальні значеннях цих параметрів. 

Якщо, анемометр потрібен для проектування систем вентиляції у виробничих та офісних будівлях або великих торгових центрах, рекомендується вибрати прилади, розраховані на вимірювання в діапазоні від 0 до 20 м / с. Наприклад - анемометр Testo з крильчаткою 417 або Testo 425.


Крім усього, анемометри вимірюють і температуру повітря. Деякі моделі можуть фіксувати тільки плюсову (від 00 до +500 С), як Testo 405-V1, а деякі і негативну (від -200) Testo 425. Прилад вимірює мінусову температуру, більше підходить для будівельних фірм, об'єкти яких знаходяться в кліматичних зонах жорсткого клімату. 

Наступний важливий параметр - точність виміру, він визначає похибка даних, отриманих за допомогою анемометра. Її значення варіюється від 1,5% як у моделі Testo з крильчаткою 417П до 5% як у X-Line AeroTemp X00123. Інструмент з більшою похибкою рекомендують використовувати там, де похибка не грає великої ролі, приміром, в кайтінзі (запуску великих повітряних зміїв). Для створення ефективної системи вентиляції на підприємствах використовують анемометри з великою точністю. 

Грамотний вибір анемометра - відповідальне завдання, від неї залежить комфорт умов роботи людей на виробництві, в цехах, в офісах, а також якість роботи кліматичної техніки.


 Вибрати та купити анемометр, Ви можете у нас на сайті в розділі АНЕМОМЕТРИ

Поділитися з друзями:
Каталог